Barbara Wacht

Radca Prawny, Partner Zarządzający

Założycielka, a zarazem partner zarządzający kancelarii.

Jest specjalistką z zakresu zarządzania ryzykiem, AML i monitoringu zgodności. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw, w tym w zagadnieniach związanych z M&A, compliance, oraz doradztwie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Angażuje się w projekty z zakresu ESG, między innymi jako Mentorka wspierająca w III edycji programu mentoringowego Fundacji Women in Law, nastawionego na rozwój i akcelerację kariery młodych prawniczek.

Od 2017 roku związana z firmą Ekoenergetyka Polska S.A., którą sukcesem wspierała w procesach pozyskiwania finansowania, w tym w szczególności w ścisłej współpracy z wiodącymi na polskim rynku bankami oraz innymi instytucjami finansowymi. W roku 2022 zaangażowana była przede wszystkim w proces pozyskania zewnętrznego inwestora – Polish Enterprise Fund VIII – funduszu zarządzanego przez Enterprise Investors. Aktualnie jako wiceprezes spółki odpowiada za ład korporacyjny, compliance i finansowanie strategiczne.

Absolwentka Wydziału Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie ukończyła prestiżowe studia podyplomowe „Analityka compliance i AML”.