Katarzyna Jasińska

Radca Prawny

Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, doradztwem z zakresu zamówień publicznych, a także prawem pracy oraz ochroną danych osobowych.

Pierwsze doświadczenia zdobywała przy świadczeniu pomocy prawnej osobom fizycznym, prowadząc sprawy procesowe z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego oraz prawa pracy. Od kilku lat rozwija się w ramach pracy w kancelarii prawnej, przy obsłudze klientów z kapitałem polskim oraz zagranicznym, specjalizując się w obszarze prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa zamówień publicznych.

Uczestniczyła w przygotowywaniu postępowań o zamówienie publiczne dla zamawiających z sektora ochrony zdrowia, obecnie doradza wykonawcom przystępującym do postępowań publicznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w szczególności w sprawach gospodarczych, jak również odszkodowawczych, w szczególności z zakresu błędów medycznych.

Była członkiem koła naukowego Prawa Podatkowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Obroniła pracę magisterską w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego z tematu dematerializacji papierów wartościowych. Ukończyła kurs podstawowy z zakresu negocjacji w biznesie.

Absolwentka wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku prawo.

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie miłośniczka sportów ekstremalnych, kinematografii oraz neuropsychiatrii i psychiatrii sądowej.