Aneta Matyja – Miarka

Radca Prawny

Zapewnia klientom kancelarii stałą, bieżącą obsługę prawną w obszarze szeroko pojętego prawa HR i prawa umów. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego.

Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w sądach oraz kancelariach adwokacko-radcowskich świadcząc obsługę prawną przedsiębiorców, jednostek sektora finansów publicznych, w szczególności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz klientów indywidualnych.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W trakcie studiów udzielała nieodpłatnej pomocy prawnej w ramach Studenckiej Poradni Prawnej oraz otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Absolwentka podyplomowych studiów „Prawa Pracy” na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2020-2022 odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Włada językiem angielskim.

W wolnym czasie rozwija swoje umiejętności w zakresie alternatyw kawowych oraz czyta powieści kryminalne i thrillery psychologiczne. Jej ulubionym sposobem na odpoczynek są wycieczki górskie,